Breaking news

#ट्याग:

एक 'लेडी डन’को प्रेम कथा : अपराधको दुनियाँमा कसरी सम्भव भयो प्रेम ?

२०७९ माघ २४ मंगलबार

काठमाडौं । भ्यालेन्टाइन वीकमा धेरै जोडीको प्रेमकथा मानिसको मुखमा आउँछ । यस्तै एउटा कथा भारतीय ग्याङस्टार आनन्दपाल सिंह र लेडी डन अनुराधा चौधरीको पनि छ। यो प्रेमकथा पनि फिल्मी कथाभन्दा कम छैन । गुण्डालाई भेट्नु, सँगै बस्नु, जेल गएपछि छुट्टिने र त्यसपछि गुण्डाको मृत्युपछि अर्को व्यक्तिसँग बिहे गर्नु अनुराधा चौधरीको जीवनका यस्ता चरण हुन्, जुन कुनै रोचक कथाभन्दा कम छैन । पढाइमा निकै चतुर अनुराधा चौधरीले कलेज पढ्दा घरपरिवारको इच्छाविपरीत प्रेमी दीपक मिञ्जसँग बिहे गरिन् । दुवैले सेयर बजारमा काम गर्दा धेरै पैसा कमाउन थाले। पछि रुपैयाको लेनदेनमा करोडौं ठगी गरेको आरोप लागेको थियो । 

 

अनुराधा चौधरीले अपराधको दुनियाँमा पाइला टेक्दा उनका पति दीपक मिञ्जले अनुराधालाई छाडेका थिए । पछि अनुराधा चौधरी राजस्थानका कुख्यात ग्याङ्गस्टर आनन्दपाल सिंहको गिरोहमा सामेल भइन् । उनी आनन्दपाल सिंहसँग लिभ इन रिलेशनशिपमा बस्न थालिन् । अपराध संसारमा सक्रिय रहेको भन्दै राजस्थान प्रहरीले अनुराधाविरुद्ध हिस्ट्रीशीट पनि खोलेको थियो । अनुराधाविरुद्ध एकपछि अर्को धेरै मुद्दा परेका छन् । उनी कैयौं पटक जेल पनि गएकी थिइन् र प्रहरीलाई ठगी गर्दै महिनौंसम्म फरार भइन् । 

 

जुन २०१७ मा प्रहरीले आनन्दपाल सिंहको इन्काउन्टर गरेको थियो । त्यसपछि अनुराधा चौधरीले हरियाणाको सोनीपत निवासी काला जथेडीसँग विवाह गरिन् । काला जठेदी पनि अपराधको दुनियाँमा छन् । अपराधको दुनियाँमा बसेका कारण अनुराधा चौधरीको लरेन्स बिश्नोई गिरोहसँग पनि सम्बन्ध थियो । पञ्जाबी गायक सिद्धु मूसेवाला हत्या प्रकरणमा प्रहरीले अनुराधा चौधरीसँग पनि सोधपुछ गरेको थियो । सन् २०२२ को डिसेम्बरमा राजस्थानको ग्याङ्स्टर राजु थेहाट हत्या प्रकरणपछि पनि लेडी डन अनुराधा चौधरीको नाम फेरि चर्चामा आयो ।


अनुराधा दीपक मिंजसँग प्रेममा छिन्

सिकर जिल्लाको फतेहपुर नजिकैको अल्फासर गाउँमा जन्मिएकी अनुराधा चौधरी बाल्यकालदेखि नै धेरै बुद्धिमानी थिइन् । उनले फतेहपुरको चमडिया कलेजबाट बीसीए र त्यसपछि एमबीए गरिन्। कलेज पढ्दा अनुराधा दीपक मिन्जसँग प्रेममा परेकी थिइन् । परिवारका सदस्यहरू अनुराधा र दीपकको सम्बन्धको विरुद्धमा थिए तर अनुराधाले परिवारको इच्छाविपरीत विवाह गरिन् ।

 

सेयर बजारमा हुने शोषण अपराधको संसारअघि...

अनुराधा चौधरीकी आमाको बाल्यकालमै मृत्यु भएको थियो । बुबा सरकारी कर्मचारी थिए । बुबाले अनुराधालाई हुर्काए र उच्च शिक्षा दिएर आफ्नो खुट्टामा उभिने बनाए । तर अनुराधाले आफ्नै बाटो रोजिन् । अनुराधा र दीपकले शेयर बजारमा काम गर्दा राम्रै कमाइ गर्थे । पछि लेनदेनमा अनियमितता र लाखौं रुपैयाँ हिनामिना गरेको आरोप लागेको थियो । दायित्व बढ्यो र मानिसहरूले पैसा माग्दै धम्की दिन थाले, त्यसैले उनी प्रहरीमा गइन् । अनुराधाका अनुसार प्रहरीले उनलाई सहयोग गरेन ।

 

यसरी नै आनन्दपालसँग भेट भयो

ठगीको धम्की र लाखौं रुपैयाँको दायित्वपछि हिस्ट्री सिटर बलवीर बानुडाले अनुराधालाई गुण्डा नाइके आनन्दपाल सिंहसँग भेट्न लगाए । आनन्दपालले अनुराधालाई धेरै सहयोग गरे र अनुराधालाई मानिसहरूको धम्कीबाट बचाए । अपराधको दुनियाँमा पाइला राख्दा दीपक मिञ्जले अनुराधालाई छाडे । यस्तो अवस्थामा अनुराधा चौधरीले ग्याङ्स्टर आनन्दपाल सिंहसँग लिभ इन रिलेशनशिपमा बस्न थालिन् । गुण्डासँग बसेपछि अनुराधा चौधरी पनि अपहरण र लाखौं रुपैयाँ असुल्ने घटनामा संलग्न हुन थालिन् । उनीविरुद्ध अपहरण, कुटपिट, ज्यान मार्ने धम्कीलगायत थुप्रै मुद्दा दर्ता भएका छन् । केही महिनामै उनी राजस्थानकी महिला इतिहासमा नयाँ पात्र बनिन् । 

 

आनन्दपालको उन्मूलन र जेलबाट रिहा भएपछि

जुन २०१७ मा राजस्थान पुलिसले ग्याङस्टार आनन्दपाल सिंहको इन्काउन्टर गरेको थियो । आनन्दपालको उन्मूलन र जेलबाट रिहा भएपछि, अनुराधा दिल्ली सरिन् । जहाँ उनी लरेन्स बिश्नोई गिरोहको सम्पर्कमा आइन् । दुई वर्षअघि सिकरका एक व्यापारीको अपहरणको घटनामा राजस्थान प्रहरीले अनुराधा चौधरीलाई ५ हजार रुपैयाँ पुरस्कार दिने घोषणा गरेको थियो । त्यसपछि प्रहरीले अनुराधा चौधरीसहित हरियाणा निवासी विक्रम प्रताप उर्फ ​​काला जथेडीलाई पक्राउ गरेको थियो । प्रहरी सोधपुछका क्रममा अनुराधा चौधरीले विक्रम प्रताप उर्फ ​​काला जथेडीसँग विवाह गरेको खुलासा भएको थियो । हालै अनुराधा चौधरी गुण्डा नाइके राजु तेहाटको हत्यापछि मिडियामा आएकी छन् । यस क्रममा अनुराधाले आनन्दपाल सिंह आफ्नो व्यावसायिक साझेदार मात्र भएपनि प्रहरीले र मिडियाले उनलाई प्रेमिकाको रुपमा प्रस्तुत गरेको बताइन् ।

नवभारत टाइम्सबाटलोकप्रिय समाचार