Breaking news

#ट्याग:

जब पैसाकाे श्राेत खुलेन, अनि अभिनेत्री माला सिन्हाले वेश्यावृत्ति गरेर पैसा कमाएकाे बताउन पर्याे !

२०७९ माघ १२ बिहिबार

बलिउडमा ७० काे दशकमा सबैभन्दा धेरै पारिश्रमिक लिने अभिनेत्रीका रूपमा माला सिन्हालाइ लिइन्छ । माला सिन्हा तिनै हिराेइन् जसले नेपाली हिराे सिपि लाेहनीसँग बिबाह गरिन् । नेपाली फिल्म माइतीघरकाे त्याे सदाबहार गीत धेरै नेपालीकाे मनमुटुमा बसेकाे छ, 'नमान लाज यस्तरी कि झुम्छ जिन्दगी मेराे' । याे गीतकाे कयाैँ नयाँ नयाँ भर्सन पनि सुन्न पाइन्छ । माला सिन्हा नेपाली माझ नेपालीझैँ राज गरेकी छिन् भन्दा फरक पर्दैन ।


भारतमा ६० काे दशकमा'आपकी नजरौं ने समझ... प्यार के काबिल मुझे’ र ‘धीरे धीरे चल चन्द गगन मे’ गीतमा आफ्नो मनमोहक मुस्कानले मानिसहरूलाई पागल बनाएकी माला सिन्हाले ४० वर्ष बलिउडमा राज गरिन् । यी वर्षहरूमा उनले एकभन्दा बढी चलचित्र दिए । भनिन्छ, ६० देखि ८० को दशकसम्म उनको नाम पनि सबैभन्दा धेरै पारिश्रमिक लिने अभिनेत्रीको सूचीमा परेको थियो ।

 

उनको अभिनय देखेर जहाँ दर्शक खुसी हुन्थे । उनको सौन्दर्य देखेर सबैको मन उनमै हराएर जाने गर्दथ्यो । यसको ठीक विपरीत, उनलाइ आफ्नो वास्तविक जीवनमा बलिउडको सबैभन्दा कंजूस अभिनेत्री पनि भन्ने गरिन्थ्याे । उनीसँग यति धेरै पैसा थियाे कि उनको घरमा आयकर विभागले छापा मारेको पनि बताइएको छ । यस क्रममा मालाले आफ्नो पैसा बचाउन मिडिया र अदालतको अगाडि केही भनेकी थिइन्, जुन सुनेर सबै छक्क परे ।

 

वास्तवमा घटना सन् १९७८ को हो । जब माला सिन्हा सफलताको शिखरमा थिइन् । यस क्रममा उनको जीवनमा एउटा यस्तो समय आयो जसले उनको सुख शान्तिलाई हल्लायो । मुद्दा आयकरसँग सम्बन्धित थियो। एक रिपोर्ट अनुसार सन् १९७८ मा माला सिन्हाको मुम्बईस्थित घरमा आयकरले छापा मारेको थियो । छापा मारेर उनको बाथरुमबाट १२ लाख बराबरको बन्डल बरामद भएको छ । त्यतिबेला १२ लाख रुपैयाँ ठूलो रकम थियो ।

 

रिपोर्टका अनुसार मामिला यति ठूलो भयाे कि विषय अदालतसम्म पुग्यो। आफ्नो कमाई जफत हुन सक्छ भन्ने सोचेर माला सिन्हा यति रिसाएकी थिइन् । त्यसैले वकिल र उनका बुबा अल्बर्ट सिन्हाको आदेशमा उनले यो पैसा वेश्यावृत्तिबाट कमाएको अदालतमा स्वीकार गरे । मालाको यो भनाइ सार्वजनिक भएपछि सबै चकित भएका छन् । मानिसहरूले उनलाई धेरै नराम्रो भन्न थाले। जसका कारण उनको छवि पनि धमिलो भएको छ । 

 

सुन्दर अभिनेत्री माला सिन्हाको वास्तविक नाम अल्दा हो । उनको जन्म ११ नोभेम्बर १९३६ मा कोलकातामा बंगाली परिवारमा भएको थियो । माला सिन्हालाई स्कुलमा साथीहरूले डाल्दा भनेर जिस्काउने गर्थे । माला सिन्हाले रेडियोमा गायिकाको रुपमा काम गरिन् । पछि उनी फिल्मतिर लागे । उनी ५०, ६० र ७० को दशकमा शीर्ष अभिनेत्री मध्ये एक थिइन्।लोकप्रिय समाचार